niedziela, 15 marca 2015

"Uszyj jasia"

"Uszyj jasia" piękna i szczytna akcja. Jej inicjatorką jest Natalia Bielawska. Dziś i wczoraj w Ikea Janki i Targówek, szyliśmy 1000 poszewek dla małych pacjentów. A ja miałam tę możliwość i przyjemność dołączyć do tej akcji na Targówku. Podjechałam tam po południu z dziećmi. I razem z Kajtkiem uszyliśmy kilka poszewek :) Wiem, że to nie wiele, więc podziwiam osoby, które poświęciły naprawdę dużo czasu, energii i włożyły swoje serca w ten projekt. Uszyte poszewki (w ilości 600 sztuk) mają trafić do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej. Mam nadzieję, że magiczna liczba "600" została osiągnięta.

15 komentarzy:

 1. Piękny cel, na pewno udało się osiągnąć zamierzoną liczbę :) Szkoda, że nie wiedziałam o tej akcji, muszę częściej zaglądać na ich strony :)
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Współorganizatorem była grupa z facebooka "Warszawa Szyje" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. szczytny cel, super sprawa, w takie akcje warto się angażować

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczytny cel i cudowna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super akcja! Popieram całym serduchem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne przedsięwzięcie! Żałuję, że u mnie nie było i że ja z szyciem jeszcze przyjacielskiej piątki nie przybiłam:) Ważne, że dzieciaki będą miały miły prezent

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł, żeby sprawić troszkę chociaż radości, jak najbardziej popieram!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja i szczerze zazdroszczę, że masz w miarę blisko do Ikei i mogłaś podjechać i włączyć się do akcji. Tak z ciekawości - jak się szyje na maszynie z ikei?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką w domu, szyję już na niej trzy lata. Nie jest najlepsza, zła też nie jest. Ale teraz z doświadczenia mój wybór padł by na inną.

   Usuń
  2. Jaką wybrałaś? Pytam o tę ikeową, bo oglądałam ją ostatnio i wydawała mi się taka bardzo delikatna a podczas szycia jaśków widać, że pracowała pełną parą:)

   Usuń
  3. Tak, tak, mam tą z Ikei.

   Usuń